gns.hr > o nama > corporate social responsibility CSR Policy

Corporate social responsibility CSR Policy



GNS Network

Politika korporativne društvene odgovornosti (CSR)

Osim vizije da postanemo jedna od vodećih hosting kompanija na nordijskom tržištu, GNS teži stvaranju boljeg društva smanjenjem negativnog utjecaja na okoliš i preuzimanjem društvene odgovornosti.

Naša djelatnost

Djelatnost GNS-a pomaže klijentima da učinkovitije komuniciraju putem digitalnih sredstava, čime se smanjuje negativan utjecaj na okoliš zbog osobnih sastanaka. GNS konzultanti najčešće rade putem daljinske kontrole, što znači da naši konzultanti ne moraju uvijek imati osobne sastanke s klijentima. Ovaj način rada učinkovitiji je i smanjuje emisiju ispušnih plinova.

GNS politika zaštite okoliša

Zelena energija

Djelatnost GNS-a koristi velike količine energije za svakodnevni rad. Kako bi se smanjio negativan utjecaj na okoliš, server sobe koriste zelenu energiju. To znači da sva oprema koju GNS čuva u server sobama koristi zelenu energiju.

GNS zamjenjuje ili nadopunjuje aktivne rashladne uređaje slobodnim hlađenjem. Slobodno hlađenje je metoda koja koristi temperaturne razlike i s niskofrekventnim ventilatorom stvara protok zraka koji hladi prostoriju i opremu. Ova metoda dovodi do znatno niže potrošnje električne energije.

GNS također vodi dijalog s iznajmljivačem ureda kako bi se uvelo korištenje zelene energije u zgradi, kao i druge mjere za smanjenje negativnog utjecaja na okoliš.

Korištenje računala

GNS ima politiku da sva računala prijeđu u stanje mirovanja nakon 15 sekundi. Ovo je pokušaj GNS-a da smanji potrošnju energije u svakodnevnom radu.

Telefonske i video konferencije

Mi u GNS-u aktivno radimo na smanjenju našeg utjecaja na klimu. Prema našoj politici putovanja, zaposlenici trebaju preispitati je li putovanje doista potrebno. Vidimo kako praktične tako i ekološke prednosti u korištenju telefonskih i video konferencija s dobavljačima, kolegama i klijentima.

Reciklaža

Postaja za reciklažu

Važna funkcija reciklaže koju GNS koristi je ekološka separacija stare IT opreme. Kada se oprema mijenja, uređaji se potpuno brišu i zatim prodaju drugoj tvrtki.

GNS također ima manju postaju za reciklažu u uredu za papir, limenke i kompost.

Rodna ravnopravnost i raznolikost

Pitanja rodne ravnopravnosti i raznolikosti

GNS ne koristi nikakvu vrstu kvota za spol ili etničku pripadnost u procesu zapošljavanja. Međutim, GNS aktivno radi na stvaranju ravnoteže između muškaraca i žena, kao i povećanju raznolikosti na radnom mjestu. Mi u GNS-u vjerujemo da je raznolikost ključ uspjeha.

Trenutno radi 3 žene i 4 muškarca, od kojih 4 imaju drugačije etničko podrijetlo od švedskog.

ISO standardi

GNS je u procesu implementacije različitih ISO standarda kako bi unaprijedio i osigurao naše interne procese. ISO je neovisna, nevladina međunarodna organizacija s članstvom od 161 nacionalnog standardizacijskog tijela. Kroz članstvo, stručnjaci se okupljaju kako bi dijelili znanje i razvijali dobrovoljne, konsenzusom utemeljene međunarodne standarde koji podržavaju inovacije i pružaju rješenja za globalne izazove. Trenutno GNS radi s četiri standarda:

ISO- 26000:2010 Vodič za društvenu odgovornost (Guidance on social responsibility)

ISO 26000 je međunarodni standard sa smjernicama za društvenu odgovornost koji se temelji na sedam osnovnih načela koja zajedno definiraju pojam društvene odgovornosti. Standard opisuje što tvrtke i organizacije mogu učiniti kako bi doprinijele održivoj budućnosti i razvoju.

ISO 14001 Standard za upravljanje okolišem

ISO 14000 je naziv za standarde koji se odnose na upravljanje okolišem i koji stvaraju sustav upravljanja okolišem koji se lako može integrirati u postojeće poslovanje.

ISO 9001 Sustav upravljanja kvalitetom – Zahtjevi (ISO 9001:2015)

ISO 9001 je standard za sustav upravljanja kvalitetom u tvrtki ili organizaciji.

SS 895400:2 014 Sustav upravljanja održivom IT – Vodič

Ovaj standard daje smjernice organizacijama za uspostavu sustava upravljanja održivom IT, uspostavu, dokumentiranje, implementaciju, održavanje i stalno poboljšanje rada organizacije u području održive IT. Standard se fokusira na utjecaj IT-a na okoliš i kako se taj utjecaj može smanjiti. Također se fokusira na ekološki utjecaj IT-a i kako se taj utjecaj može ograničiti.

Corporate social responsibility CSR Policy Politika društvene odgovornosti

Scroll to Top